rolety@montrol.pl
kom. 604 77 69 18
tel. (58) 531 89 04

Żaluzje pionowe (Verticale)

Doskonale zabezpieczają pomieszczenie przed działaniem promieni słonecznych, powodując rozproszenie światła lub zaciemnienie pomieszczenia. Żaluzje pionowe mogą być także stosowane do podziału pomieszczeń oraz oddzielania stanowisk pracy. Duży wybór tkanin pozwala na dopasowanie wzoru i koloru do wyposażenia wnętrza.

Zastosowania

Bardzo popularna zasłona, polecana szczególnie gdy występuje konieczność osłony dużych powierzchni. Ten typ żaluzji najczęściej stosowany do budynków użyteczności publicznej, biur, szpitali, szkół, gabinetów, hoteli, oraz domów prywatnych. Poza tym żaluzje pionowe umożliwiają regulację wpadającego światła, dzięki czemu są rewelacyjne w przypadku pracy przy komputerze.

Konstrukcja

Żaluzje te w swojej funkcjonalności podobne są do żaluzji poziomych, posiadają niezależne funkcje zsuwania i obrotu lameli. Verticale posiadają atesty higieniczne oraz dla niektórych materiałów atetysty na niepalność. Wykonane są z poliestru impregnowanego, włókna szklanego lub z PVC. Są odporne na działanie promieni słonecznych i na osiadanie kurzu.

Rodzaje

Żaluzje pionowe występują w bogatej gamie kolorów i wzorów. W zależności od rodzaju materiału, wyróżniamy:

  • Żaluzje pionowe tekstylne - W przypadku żaluzji pionowych szerokość pasów tkaniny może wynosić 89mm lub 127mm.
  • Żaluzje pionowe PCV - to żaluzje, które stosuje się najczęściej w pomieszczeniach z wymogami sterylności lub w pomieszczeniach, gdzie panuje podwyższona wilgotność powietrza. Lamele z materiału PCV są łatwiejsze w czyszczeniu oraz nie absorbują zapachów. W przypadku tych żaluzji szerokość pasów wynosi 89mm.