rolety@montrol.pl
kom. 604 77 69 18
tel. (58) 531 89 04

Plisy

Jeszcze do niedawna niedoceniane rozwiązanie. Plisy to rozwiązanie z pogranicza rolet i żaluzji. W tej chwili plisa zyskuje dzięki swoim niewątpliwym zaletom: możliwości otwierania od góry i od dołu.

Jeśli nie wiecie Państwo czy zdecydować się na roletę bądź żaluzję, najlepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie plisy. Jest to system osłon okiennych umożliwiający regulowanie nasłonecznienia. W odróżnieniu od roletek, żaluzji czy verticali, plisa umożliwia zasłonięcie dowolnego fragmentu okna ponieważ dzięki dwóm ruchomym belkom możemy przesunąć tkaninę zarówno od góry jak i od dołu.

Plisy to bardzo ciekawa i dająca wiele możliwości propozycja dekoracji okien. Plisowana tkanina, to tkanina złożona w harmonijkę, która w przeciwieństwie do żaluzji (zwłaszcza żaluzji drewnianej) po zwinięciu zajmuje wyjątkowo małą przestrzeń.

Nowoczesne metody mocowania pozwalają na pracę plisy w dowolnym położeniu względem pionu (skosy, okna dachowe, świetliki, ułożenie poziome). Doskonale nadaje się do zasłaniania okien dachowych. Jest niezmiernie funkcjonalna i skuteczna.

Plisa zastosowana w pomieszczeniu nadaje oryginalny charakter i wygląd. Występuje w bogatej gamie kolorystycznej i wzorniczej co pozwoli Państwu na dobranie odpowiedniego produktu, który spełni oczekiwania i stanie się istotnym elementem dekoracji Państwa domu.

Występuje w wielu wariantach, ma zastosowanie również przy nietypowych kształtach okien (trapez, trójkąt ).

Największe atuty plis to:

  • łatwość w sterowaniu: góra - dół
  • efektowne filtrowanie światła słonecznego
  • wytłumienie pomieszczenia
Wszystkie nasze tkaniny posiadają certyfikat
Oko - Tex Standard 100